Pošto generacija Alfa iskustvo čitanja prenosi na mrežu, stručnjaci intenzivno istražuju kako čitanje sa ekrana (možda) menja rad mozga.
Pošto generacija Alfa iskustvo čitanja prenosi na mrežu, stručnjaci intenzivno istražuju kako čitanje sa ekrana (možda) menja rad mozga.
Sve emocije su realne, bez obzira da li su inicirane situacijama ili stresorima iz digitalnog ili nedigitalnog okruženja.
Emocije se izražavaju kroz smeh, plač, facijalnom ekspresijom, gestikulacijom, tonom i bojom glasa, kaže psiholog Ana Mirković.
Ako pitate decu, mogla bi po ceo dan da budu na netu, da igraju igrice, da četuju, šeruju, postuju… To je njihova stvarnost i u njoj se super snalaze dok god je dozirano. Često pišemo o tome šta roditelji misle i žele kada je u pitanju vreme koje klinci provode na netu, ali sada smo pitali njih jer nas ovog proleća više nego išta zanima šta je njima toliko zanimljivo i da li su im cveće, cvrkut ptica i duži dan bar malo zanimljivi :)
Jedan od najvećih stereotipa u vezi sa današnjim klincima jeste da ne vole da čitaju. To sto posto nije tačno jer su nove generacije vrlo radoznale u vezi sa svetom u kom žive i vrlo sposobne da kritički promišljaju vreme u kom žive.
Najčitanije priče
89% dece za pristupanje internetu koristi pametni telefon, a 79% ima profil na nekoj društvenoj mreži čak i ako su mlađi od 13 godina.
Tagovi
Zanimljivosti iz digitalnog sveta